Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

RSS за Спорт

older | 1 | .... | 542 | 543 | (Page 544) | 545 | 546 | .... | 780 | newer

  0 0


  Навивачите на Јунајтед со нетрпение очекуваа да видат каков ќе биде епилогот од елиминацијата на нивниот тим од Лигата на шампионите. Жозе Мурињо вчера имаше ...

  0 0


  Осиек во четири натпревари од пролетниот дел од сезоната оствари само една победа, имаше две реми и еден пораз и останува на четвртото место во лигата, но со ...

  0 0


  Ракометарите на Металург со утрешниот дуел (17.45 часот, пренос на МТВ) од последното 18-то коло со словенечкиот првак Целје ќе ги завршат настапите во ...

  0 0


  Најдобриот аргентински фудбалер и прва ѕвезда на Барселона, Лионел Меси кој досега 34 гола на сите натпреварувања оваа сезона, изјави дека не му се важни само ...

  0 0


  Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи ги одреди термините и саатниците за четвртфиналните натпревари од Лигата на шампионите. ...

  0 0


  Голден Стејт го запиша третиот пораз на последните четири натпревари откако на домашен терен со 98:93 загубија од Сакраменто. Шампионот на дуелот настапи ...

  0 0


  Најзвучната и најтрактивната четвртфинална пресметка во Лигата на шампионите е битката меѓу актуелниот италијански и европски првак Јувентус и Реал Мадрид што ...

  0 0


  Хуан Мартин Дел Потро ќе му биде противник на Рожер Федерер во утрешното финале во Индијан Велс, каде големите ривали ќе се борат за титулата на Мастерсот на ...

  0 0


  Секој ден во НБА лигата е посебен, а и секој ден има екстра потези од актерите од овој најсилен кошаркарски шампионат на светот. Овој пат имаме Топ 10 листа на ...

  0 0


  Италијанската ексадрила од Палермо, Илија Несторовски и Александар Трајковски меѓу првите пристигнаа во Белек, Турција, пред двата пријателски дуели на ...

  0 0


  Мауро Икарди игра мајсторски и пак блесна во дресот на Интер со покер голови, а посебно убав беше вториот негов и трет за „нероаѕурите", кои ја победија ...

  0 0


  По шпекулациите околу евентуалното заминување на Нејмар од „Паркот на принцовите“, капитенот на Пари Сен Жермен Тијаго Силва се изјасни на темата по денешната ...

  0 0


  Ракометарките на Лихнид ја забележаа четвртата победа сезонава во пионерската лига совладувајќи го составот на Пелистер на домашен терен со 20-17 (12-7) во ...

  0 0


  Во сезоната 2006/2007 Рома во четвртфиналето го доби Манчестер Јунајтед и откако на првиот дуел во Рим славеше 2:1, на реваншот отпатува со оптимизам дека може ...

  0 0


  Висам Бен Једер беше најзаслужниот за преминот на Севиља во четвртфиналето од Лигата на Шампионите. Па сега, макар и на 28. годишна возраст дочека да добие ...

  0 0


  По два дена и четири тренинзи некомплетни, селекторот на женската сениорска репрезентација Симе Симовски од денеска на располагање ќе ги има сите 16 ...

  0 0


  Она што на големо го најавуваат шпанските и мадридските медиуми во последните неколку месеци е тоа дека Реал Мадрид се очекува да направи неколку значителни ...

  0 0


  Андреа Довициозо и Марк Маркез се погрижија за спектакуларен старт на сезоната во Мото ГП шампионатот, откако на големите вљубеници на брзината им овозможија ...

  0 0


  Сѐ е јасно – зимата 2017/18 апсолутно му припаѓа на Камил Стох. Полскиот скокач го освои шестото место во Викерсунд, победи на норвешката „Роу ер“ серија, и го ...

  0 0


  Горан Пандев ја прекина убавата низа, да дава голови против своите поранешни екипи во Серија А. Откако погоди во дуелите против Лацио и Интер, Пандев вечерва ...

older | 1 | .... | 542 | 543 | (Page 544) | 545 | 546 | .... | 780 | newer